ViewSonic_monitor_interaktywny

Nowe, innowacyjne produkty od ViewSonica

Luty 19, 2015
1 761 wyświetleń

ViewSonic – światowy dostawca rozwiązań wizualnych – na targach ISE 2015 w Amsterdamie zaprezentował m.in. nową linię projektorów LightStream ™, a także profesjonalne monitory do zastosowań digital signage. Projektory o ultra-krótkim rzucie i znakomitych parametrach oraz monitory z innowacyjnymi funkcjami i wyjątkowymi rozwiązanymi w konkurencyjnych cenach to propozycja ViewSonica na 2015r.

Dystrybutorem urządzeń ViewSonic w Polsce jest ViDiS SA (www.viewsonic.pl)

Projektory ViewSonic LightStream™ PJD6 Series – zarządzane przez sieć
Najnowsza linia projektorów ViewSonic LightStream™ w eleganckiej, nowej obudowie jest wyposażona w funkcję SuperColor ™. Pozwala ona osiągać nie tylko wyższe poziomy jasności, ale także lepiej odwzorowane, rzeczywiste kolory. Prezentowana na ISE 2015 seria ViewSonic LightStream PJD6 oferuje jasność na poziomie 3200 – 3800 ANSI lumenów co oznacza, że znakomicie sprawdzi się w szkolnych klasach i salach konferencyjnych oraz wszędzie tam gdzie projektor musi pracować w jasnym pomieszczeniu. Wybrane modele mają współczynnik odległości 1.5–1.97:1 co sprawia, że łatwo można zastąpić nimi np. projektory 3LCD ze współczynnikiem odległości 1.5–1.8:1, przez co wystarczy podmienić projektor na już zamontowanym uchwycie. Dzięki takiej zamianie zyskujemy wszystkie atuty obu technologii: lepszy współczynnik odległości i niezwykle żywy obraz technologii DLP.

Głównymi cechami projektorów ViewSonic LightStream są rzeczywiste kolory, znakomity współczynnik kontrastu oraz bardzo przystępne koszty eksploatacji. Nowa seria LightStream PJD6 oferuje inteligentne funkcje, w tym opatentowany przez firmę ViewSonic PortAll ™ – jest to port MHL / HDMI, który pozwala użytkownikom na bezprzewodowe przesyłanie multimediów przy użyciu klucza HDMI. Inteligentna regulacja keystone (w tym narożników) pozwala na montaż projektorów w niemal każdych warunkach jakie można zastać w klasach lub salach konferencyjnych. Wszystkie projektory LightStream PJD6 mają też dyskretny system zarządzania kablami. Technologia SonicExpert ™ zapewnia wzmocniony  i pełniejszy zakres dźwięku. Dzięki umieszczeniu zintegrowanego głośnika (10W / 16W) w specjalnie zaprojektowanej komorze rezonansowej, otrzymujemy najlepszą w swojej klasie jakość i słyszalność dźwięku. Bogaty zestaw złącz obejmuje 2xVGA, 2xHDMI (1xMHL / HDMI), Composite Video i S-Video. Projektory będą dostępne na przełomie marca i kwietnia 2015.

Wielkoformatowe monitory dotykowe
Nowa seria ViewSonic ViewBoard (55 ” CDE5560T, 65 ‚CDE6560T’ i 60” CDE7060T 70) w rozdzielczości  Full HD 1080p oferuje wielkoformatowe ekrany dotykowe z panelem 10-punktowym Multi-Touch. Monitory tej serii wyposażono w antyodblaskową, utwardzoną (7H) powierzchnię, technologię redukcji migotania i filtr niebieskiego światła, zapewniając lepsze i bardziej komfortowe wrażenia wizualne. Na wszechstronne opcje połączeń składa się HDMI, VGA, CVBS, RS232 i wejście RJ45. Najnowszy panel frontowy jest wyposażony w długopis magnetyczny, a jego zaokrąglona końcówka podnosi komfort i bezpieczeństwo użytkowania.  Fabrycznie zainstalowane oprogramowanie do edycji ViewBoard ™ Lite oferuje wiele funkcji. Gniazdo na opcjonalny komputer (NMP710-P8) z systemem operacyjnym Windows 8 i zaawansowane oprogramowanie ViewBoard 2.0  Whiteboard tworzą unikalne środowisko interaktywne, z którego można korzystać w szkolnej klasie czy sali konferencyjnej. Nowa seria ViewBoard będzie dostępna od marca 2015.

Monitory do ścian wideo 
Najnowsze  55-calowe wyświetlacze komercyjne ViewSonic  CDX5552 i CDX5554 pozwalają na realizację konstrukcji z super cienką ramką pomiędzy połączonymi monitorami – 3.8mm. Dzięki rozdzielczości 1080p Full HD, 500 lub 700 nitsów jasności i technologii ViewSonic SuperClear®, te monitory zapewniają najlepszą jakość kolorów z dowolnego kąta w pionie i poziomie bez zniekształceń w barwach lub obrazie. Można z nich tworzyć potężne bezszwowe ściany wyświetlające zdjęcia, filmy czy informacje dla klientów. Seria CDX oferuje wiele wejść wideo (HDMI, DP, DVI-D, VGA, YPbPr, CVBS, Audio In / Out). Dodatkowo wyjścia Display Port oraz DVI-D i wsparcie łańcuchowego IR sprawiają, iż jest to idealne rozwiązanie dla firm, które szukają narzędzia do wyświetlania reklam. Oba wyświetlacze (CDX5552 i CDX5554) będą dostępne od czerwca 2015.

ViewSonic we współpracy z Userful Corporation, liderem w zakresie tworzenia interaktywnego oprogramowania do monitorów, proponuje klientom sieciowe rozwiązanie – pierwszej na świecie ściany wideo 4K. Wysokiej jakości, bogaty w szczegóły obraz treści multimedialnych może być wyświetlany w maksymalnej rozdzielczości 4K albo 6K HTML5. Rozwiązanie wykorzystuje sieć lokalną, a do obsługi 25 ekranów 4K albo 6K HTML5 wystarcza jeden komputer. Ściana jest prosta w konfiguracji i  zarządzaniu, do tego koszt wdrożenia i wsparcia nie jest wysoki.